Čínské techniky

Baňkování

Baňkování tvoří základní soubor léčebných metod klasické čínské medicíny. Využívá shodné energetické dráhy (meridiány) a body jako akupunktura, ale stimulace akupunkturních bodů se provádí odlišně – podtlakem, třením. V tradiční čínské medicíně se používá působení baněk neboli baňkování nejenom při bolestech pohybového aparátu, ale i ke zmírnění vnitřních potíží. Účinek baňkování se zvyšuje přikládáním baněk na oblasti akupunkturních bodů. Baňková masáž působí fyzikálně a reflexně.  Zároveň je také výrazně ovlivňován metabolismus organismu, neboť v okolí přiložené baňky dochází k rychlejší látkové výměně.

Kontraindikace

Baňkování neprovádím při bolestech a potížích nejasného původu, teplotě a horečce, nadměrném přejedení, po požití alkoholu, při extrémní vyčerpanosti, bolestech a selhání srdce, v případě krvácivých stavů (leukémie), léčbě nádorových onemocnění, jaterních onemocnění (např. cirhoza), nelze také baňkovat místa s poškozenou tkání nebo otevřené rány, zvýrazněné cévy na pokožce, záněty žil, křečové žíly.

V průběhu těhotenství baňkování provádět lze, ale je nutné se vyhnout baňkování dráhy sleziny, oblasti břicha a pánve, v oblasti obličeje a prsních bradavek.

Cena

Baňkování trvá v průměru 30 min a cena je 600 Kč.

 

DSC_0096

Moxování

Moxování je další léčebnou metodou klasické čínské medicíny. Samostatně nebo v kombinaci s baňkováním či akupunkturou. Využívá shodné energetické dráhy (meridiány) a body jako akupunktura, ale stimulace akupunkturních bodů se provádí odlišně – teplem. Moxování neboli požehování vzniklo v chladných, severních oblastech Číny jako alternativa akupunktury. Při moxování prohříváme vybrané akupunkturní body nebo ošetřované oblasti těla hořící bylinnou směsí léčebných látek. Tvořící se teplo účinně zlepšuje oběh krve a oběh životodárné energie. Pravidelné moxování podporuje obranyschopnost organismu, harmonizuje tělo, doplňuje ztrátu vitální energie a podle klasických čínských rukopisů také přispívá k dlouhověkosti.

DSC_0102

Cena

Moxování trvá přibližně 30 min, cena je 600 Kč.

Comments are closed.