Taping

Kineziotaping

Kineziotaping je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Svým velmi šetrným a jemným způsobem – narozdíl od tejpů fixačních – zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, tak kosterního systému.

Dnešní sportovní svět, včetně rehabilitačních a zdravotně regeneračních technik, se bez kineziotapingu již neobejde. Kineziotaping je velice mladá technika, vyvinul ji koncem druhé poloviny dvacátého století v Japonsku lékař Kenzo Kase. Během následujících let se kineziotaping rozšířil do celého světa.

Dnes se kineziotaping používá jako:

  • Svalová technika – jedná se o nalepování elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži, kdy páska zvlní pokožku a tím umožní zvýšený trvalý průtok krve i lymfy. Prodlužuje se tak uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy.
  • Ligamentózní technika – je to technika na stabilizaci jednotlivých vazů, přechodových částí páteře, akupunkturních bodů a trigerpointů.
  • Fasciová technika – tato technika normalizuje svalové napětí.
  • Lymfatická technika – zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání.
  • Korekce jizev – strečováním okrajů nebo přímo místa s jizvou. Postižená místa uvolňujeme a odstraňujeme tím jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní.

Kontraindikace

Metodu kineziotapingu nelze provádět v případě alergických reakcích na tejp, při nezahojených jizvách, varixech (křečových žilách), poranění kůže, vystouplých mateřských znamének, bradavicích či jiných útvarech na pokožce, které by mohl tejp poranit, při lupénce, ekzémech a plísních.

Cena

Podle spotřeby materiálu.

 

Lymfotaping

Lymfotaping je speciální technika, která dlouhodobě podporuje lymfatický systém. Urychluje regeneraci a rehabilitaci po úrazech, operacích, odstraňuje lymfatické otoky. Podporuje imunitní systém a má nenahraditelný relaxační i kosmetický účinek. Lze s úspěchem využít při některých akutních i chronických bolestivých stavech. Při správném nalepení podporuje krevní oběh a lymfatický systém. Po celou dobu aplikace probíhá v místě nalepení i v jeho okolí jemná lymfodrenáž. Účinek této techniky je vzhledem k její jednoduchosti naprosto nedostižný. Její neinvazní podstata zaručuje pro klienty bezpečnost a nízkou zátěž.

Kontraindikace:

Lymfotaping neprovádím v případě nádorového onemocnění, při alergické reakci na tejp, nezhojených jizvách, horečnatých stavech, varixech, poranění kůže, vystouplých mateřských znaménkách, bradavicích či jiných útvarech na pokožce, které by mohl tejp poranit, při lupénce, ekzémech a plísních.

Cena

Podle spotřeby materiálu.

DSC_0087

 

Comments are closed.