Dornova-Breussova metoda

Dornova metoda je šetrná manuální terapie, kterou Vám pomohu léčit onemocnění a obtíže spojené s pohybovým aparátem. Dornova metoda navrací obratle a klouby do původní polohy za aktivní účasti klienta. Při napravování se obratel nebo kloub opět uvádí do správné polohy jemným tlakem. Náprava se provádí kyvadlovým pohybem protější ruky nebo nohy klienta. Tato metoda je vhodná pro všechny lidi bez rozdílu věku, kteří jsou schopni pohybu, neboť během terapie je nutný aktivní přístup. Metoda je nebolestivá.

První návštěva

Při první návštěvě pozorně probereme Váš zdravotní stav (zjistím možné kontraindikace), Váš způsob života, do kterého spadá: stravování, práce, rodinné zázemí, zájmy a v neposlední řadě psychický stav a stres.

Dále následuje vyšetření dolních končetin, náprava kyčelního kloubu, náprava kolenního kloubu, náprava hlezenního kloubu, náprava SI skloubení a na závěr Breussova masáž.

Druhá návštěva

Prodiskutuji s Vámi zdravotní stav, zlepšení, jak jste se cítil/-la po první návštěvě, jestli jste na sobě doma „pracoval/-la“ a případné špatné stravovací návyky a stereotypy začal/-la měnit.

Změříme dolní končetiny a zopakujeme nápravu spodní části těla podobně jako při první návštěvě. Provedeme Breussovu masáž, při ní se zaměříme na páteř a snažíme se uvolnit případné ztuhlé oblasti okolo páteře v místech posunu obratlů.

Kontraindikace

Dornovu metodu nemohu provádět v případě nachlazení, chřipce nebo pokud ještě dobíráte léky nebo antibiotika po nemoci, při náchylnosti ke zlomeninám, při osteoporóze, při nádorovém onemocnění, těžké cukrovce nebo při celkovém onemocněním, po nehodách a akutních úrazech (zlomeniny musí být zhojeny), při kloubních náhradách kyčelního kloubu, při akutních zánětech, při jakémkoli podezření na špatný zdravotní stav klienta. Nápravu provádím pouze v rovině, zevní nebo vnitřní rotaci neprovádím. Není možné Dornovu metodu aplikovat ani při Bechtěrovově nemoci.

Cena

Základní sazba 600 Kč/30min.

dornova metoda cesky

Comments are closed.